Warsztat MGR IPMA: Jak radzić sobie z ryzykiem w projektach – burza mózgów
Kontynuujemy cykl warsztatów obejmujących zagadnienia związane z zarządzaniem projektami. Tym razem skupimy się na temacie „Jak radzić sobie z ryzykiem w projektach – burza mózgów”.
DLACZEGO?
Podstawowy trójkąt zarządzania projektami, nazywany „żelaznym”, to trzy elementy: zakres projektu, czas realizacji projektu i budżet projektu. Definiują one jakość produktu, który powstanie w wyniku zrealizowania projektu. Metodyki klasyczne, np. PRINCE2 dodają do tego zestawu elementów jeszcze ryzyko i korzyści.
Czy jednak zawsze pamiętamy o ryzyku? Czy nie zdarza się tak, że przypominamy sobie o nim dopiero w trakcie realizacji projektu i „gasimy pożary? 😊
Aby tego uniknąć, dobrze jest zaplanować podejście do zarządzania ryzykiem, zidentyfikować zagrożenia i szanse, ocenić ich wpływ na projekt i skutki jakie one spowodują, a także zaplanować właściwą reakcję na ryzyko – czyli konkretne działania zapobiegające wystąpieniu zagrożeń i minimalizujące skutki ich wystąpienia.
Jednym z możliwych sposobów kreatywnego generowania pomysłów jaka powinna być ta właściwa reakcja na ryzyko jest metoda burzy mózgów. Warto znać jej fundamentalne zasady, których należy przestrzegać. Dobrze zorganizowana i poprowadzona sesja burzy mózgów pozwoli sformułować szereg wartościowych rozwiązań.
CO?
Już 29.03.2023 w trakcie 2,5-godzinnego warsztatu:
- poznasz istotę techniki burzy mózgów – jednej z wiodących metod kreatywnego rozwiązywania problemów;
- weźmiesz udział w sesji burzy mózgów nad problemami radzenia sobie z czynnikami ryzyka w projektach;
- wspólnie podyskutujemy nad najlepszymi praktykami zarządzania ryzykiem projektowym.
DLA KOGO?
Jednym z celów MGR IPMA jest tworzenie środowiska sprzyjającego wzajemnemu rozwojowi i wymianie doświadczeń. Do udziału zapraszamy zarówno doświadczonych Project Managerów jak i mniej doświadczonych adeptów zarządzania projektami.
Nie pracujesz projektowo? Nie ma sprawy – nasz warsztat także jest dla Ciebie 😊
KTO CIĘ POPROWADZI?
- dr MAREK ZAWADA – asystent na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, specjalista zarządzania projektami B+R
- MAGDALENA ROBAK – wspiera budowanie pracy i współpracy opartej o wspólne wartości, standardy i empowerment, jako trener, konsultant, facylitator
KIEDY I GDZIE?
Warsztat w formie stacjonarnej odbędzie się w środę, 29 marca 2023 roku w godzinach 18:00 – 20:30 na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 85, 02-524 Warszawa; Gmach Nowy Technologiczny, sala nr 324).
ZAPISY:
Zapisz się przez FORMULARZ ZAPISÓW.
Warsztat realizowany jest bezpłatnie w ramach działalności statutowej MGR IPMA.
DODATKOWE WAŻNE INFORMACJE:
- 27 / 28 marca potwierdzimy realizację warsztatu, dlatego w procesie zapisów będziemy prosić Cię o adres e-mail.
- Zakładamy realizację warsztatów w grupie ok. 20 osób. W przypadku, jeśli liczba chętnych przekroczy 20 osób – formularz zacznie dotyczyć listy rezerwowej (bierzemy pod uwagę czas zapisu).
- Zapisując się na warsztaty potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną oraz wyrażasz zgodę na zgodę na przetwarzanie Twojego wizerunku
Do zobaczenia!
Rada MGR IPMA Polska
mzgr.ipma.pl
Dołącz do nas: Meetup, Facebook