Warsztat MGR IPMA: Jak ustalać odpowiedzialność w projekcie?

Kontynuując cykl warsztatów obejmujących zagadnienia związane z zarządzaniem projektami, zapraszamy na warsztat pt. „Jak ustalać odpowiedzialność w projekcie, by każdy wiedział „kto, co, z kim”?”.

DLACZEGO?

Jednym z często obserwowanych w projektach wyzwań jest brak pewności kto co powinien robić, kto za co odpowiada lub kto z kim powinien współdziałać, by prawidłowo zrealizować zadanie. Odpowiedzialności czasem nakładają się, a czasem pozostaje luka i nie wiadomo kto powinien ją zapełnić. Dodatkowo, gdy prowadzimy audyty projektowe, często słyszymy „Ale ja nie mam/miałem/miałam informacji, że…”.

Macierze odpowiedzialności (RAM: responsibility assignment matrix), które są tematem naszego warsztatu, powstały, by zapobiec takim sytuacjom.

>>ZAPISZ SIĘ

CO?

Już 22.11.2022 w trakcie 2,5-godzinnego warsztatu:

 1. poznasz 2 konkretne narzędzia ustalania odpowiedzialności w projekcie i praktyczne aspekty ich stosowania: RASCI, PARIS,
 2. przećwiczysz ich zastosowanie z uwzględnieniem dwóch odmiennych celów: zagospdarowania kompetencji i rozwoju kompetencji,
 3. doświadczysz pracy z narzędziami w dwóch formułach (indywidualnej i zespołowej)

Tematyka warsztatu będzie kontynuowana 13.12.2022 na spotkaniu „Delegowanie zadań w projekcie. Praktyka”. SAVE THE DATE!

>>ZAPISZ SIĘ

DLA KOGO?

Jednym z celów MGR IPMA jest tworzenie środowiska sprzyjającego wzajemnemu rozwojowi i wymianie doświadczeń, dlatego na spotkanie zapraszamy zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z projektami, jak i te bardziej doświadczone.

>>ZAPISZ SIĘ

KTO CIĘ POPROWADZI?
 • MAREK ZAWADA – asystent na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, specjalista zarządzania projektami B+R
 • MAGDALENA ROBAK – trener i konsultant wzmacniający kompetencje menedżerskie oraz doskonalący jakość pracy i współpracy w projektach
KIEDY I GDZIE?

Warsztat w formie stacjonarnej odbędzie się we wtorek, 22 listopada 2022 roku w godzinach 17:45 – 20:15 na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 85, 02-524 Warszawa; Gmach Nowy Technologiczny, sala nr 324).

ZAPISY:

Zapisz się przez FORMULARZ ZAPISÓW

DODATKOWE WAŻNE INFORMACJE:
 1. 21 listopada potwierdzimy realizację warsztatu, dlatego w procesie zapisów będziemy prosić Cię o adres e-mail
 2. Zakładamy realizację warsztatów w grupie ok. 20 osób. W przypadku, jeśli liczba chętnych przekroczy 20 osób – formularz zacznie dotyczyć listy rezerwowej (bierzemy pod uwagę czas zapisu).
 3. Zapisując się na warsztaty potwierdzasz zapoznanie się z klauzulą informacyjną oraz wyrażasz zgodę na zgodę na przetwarzanie Twojego wizerunku

Do zobaczenia!

Rada MGR IPMA Polska
mzgr.ipma.pl
Dołącz do nas: Meetup, Facebook

Data

22 lis 2022
Expired!

Czas

17:45 - 20:15

Czas lokalny

 • Strefa czasowa: America/New_York
 • Data: 22 lis 2022
 • Czas: 11:45 - 14:15

Więcej informacji

ZAPISY NA WARSZTAT

Lokalizacja

Politechnika Warszawska [2]
ul. Narbutta 85, Gmach Nowy Technologiczny · Warszawa (sala 324)

Organizator

MGR IPMA Polska
ZAPISY NA WARSZTAT

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Back To Top