2021-02-10-webinar-MGR-IPMA

#19 webinar MGR: Na kiedy zrobicie projekt? Mądra odpowiedź w świecie Agile i w świecie tradycyjnych projektów

„Na kiedy zrobicie projekt?” to chyba najczęstsze pytanie ze strony Klienta, Zamawiającego lub biznesu do Kierownika Projektu i zespołu projektowego.

A odpowiedź? Oczywiście mogą być różne. Na przykład taka – po spojrzeniu na sufit: na 15 czerwca. Ale zdecydowanie nie jest ani dobra, ani mądra odpowiedź.

A jakie są więc możliwe te dobre i mądre odpowiedzi? I dlaczego?

Tymi odpowiedziami będziemy zajmowali się na lutowym spotkaniu MGR IPMA. Wraz z dr Jerzym Stawickim.

 1. Spojrzymy na kontekst projektów AD 2021 i środowisko VUCA
 2. Odpowiemy na pytanie: Dlaczego metoda ścieżki krytycznej i wynikający z niej wykres Gantta należy w środowisku VUCA odłożyć do lamusa?
 3. Spojrzymy na najczęściej udzielaną Agile-ową odpowiedź na pytanie „Na kiedy zrobicie projekt?” i zastanowimy się, czy naprawdę ma sens
 4. Poszukamy jeszcze innych odpowiedzi, zaglądając po drodze do Monte Carlo na Lazurowym Wybrzeżu
 5. Podsumujemy zebrane pomysły, spostrzeżenia i refleksje, tak, by każdy z uczestników uzyskał odpowiedź na pytanie „Na kiedy zrobicie projekt?” pasującą do jego kontekstu i jego projektów

Na zakończenie spotkania planujemy sesję pytań i odpowiedzi do prowadzącego.

Zapraszamy:

 • Kadrę zarządzającą firm dużych, SME oraz start-up-ów,
 • Kierowników projektów i Product Ownerów,
 • Liderów zespołów, członków zespołów projektowych i funkcjonalnych. Wszystkich tych, którzy albo stawiają pytanie „Na kiedy zrobicie projekt?” albo szukają na nie odpowiedzi.

Moderator spotkania: dr Jerzy Stawicki

Jerzy jest konsultantem i trenerem w obszarze zarządzania i przywództwa, zarządzania projektami, metod zwinnych oraz zarządzania programami i portfelem projektów z ponad 25-letnim doświadczeniem. Pomaga firmom w transformacjach w kierunku zwinności biznesowej oraz przy budowaniu organizacji projektowych. Jest wielkim fanem podejścia Kanban oraz „flow thinking” oraz zwinnego zarządzania celami i metody OKR.

Mówi o sobie: „pomagam firmom, menedżerom, zespołom i kierownikom projektów pracować mądrzej, efektywnie oraz mieć więcej zadowolenia i satysfakcji z pracy”

Od 2003 roku wraz z gronem współpracowników działa pod marką JS PROJECT; Jest też współtwórcą Akademii Per Se, oferującej kursy on-line z obszaru Agile (www.perse.pl). Wcześniej pracował m.in w SAP Polska, ICL Poland i Siemens-Nixdorf.

Podróżuje i wędruje pieszo po Wschodzie: Chinach i wschodniej Azji, jak i po wschodnich rubieżach Polski. Jest praktykującym stoikiem i niepraktykującym taoistą. Jest także miłośnikiem Wiliama Szekspira, Josepha Conrada i Raymonda Chandlera.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

10 lut 2021
Expired!

Czas

17:30 - 19:00

Czas lokalny

 • Strefa czasowa: America/New_York
 • Data: 10 lut 2021
 • Czas: 11:30 - 13:00

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

on-line

Organizator

MGR IPMA Polska
Rejestracja

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Back To Top