#23 WEBINAR MGR: CHANGE MANAGEMENT

Już 12 kwietnia 2022 roku: CHANGE MANAGEMENT czyli o codzienności w naszych firmach i projektach.

Prowadzi Krzysztof Ogonowski  Prezes Silfra-Consulting, partnera Prosci w Polsce, Czechach i Słowacji. Ekspert w zakresie zarządzania zmianą i projektami.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

O spotkaniu

W dzisiejszym świecie dużo mówi się o zmianach w organizacji, jako o sposobie na dostosowanie się do zmieniającego się otoczenia. Zmiany te realizowane są (w sposób świadomy lub nieświadomy) przez projekty. A projekty te z kolei wymuszają zmiany w sposobie pracy dla pracowników.

Okazuje się, że to zjawisko – zmiana w organizacji, która przekłada się na zmiany na poziomie pracowników – może utrudniać osiągnięcie celów projektu. W takim samym stopniu, jak niezaadresowanie ryzyk operacyjnych, technicznych, finansowych czy prawnych. Dlatego coraz częściej mówi się o Change Managaement (CM) – Zarządzaniu Zmianą w Organizacji, jako o dziedzinie istotnej dla powodzenia projektu. Istotnej na tyle, że warto jako Project Manager skutecznie włączyć CM do zakresu projektu, co czasami oznacza włączenie do zespołu projektowego osoby (osób), która też zakres prac zrealizuje.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, z jakimi wyzwaniami i problemami może zetknąć się PM chcąc skutecznie wdrażać zmiany i stosować CM. Powiemy także o tym, z jakimi wyzwaniami i problemami styka się Change Manager – bo osoby w takiej roli coraz częściej pojawiają się w organizacjach i w zespołach projektowych.

Zapraszamy!

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Oto kilka przykładowych zagadnień, które mogą spędzać sen z powiek zarówno Project, jak i Change Mangerom:

 1. W jaki sposób przekonać pracowników, że zmiana jest potrzebna? Jak opowiadać o tym, skąd ona się bierze, aby zmobilizować ludzi do wyjścia ze strefy komfortu?
 2. Jak angażować najwyższą kadrę kierowniczą, gdy nie ma ona czasu – a niekiedy chęci – do zajmowania się zmianą?
 3. Co zrobić, żeby menedżerowie średniego szczebla byli naszymi sojusznikami, a nie opornikami?
 4. Kiedy i w jaki sposób warto włączyć do projektu Ambasadorów/ Agentów zmiany? Jak ich wybrać, przygotować do ich roli i wspierać w jej pełnieniu?
 5. Jak pokonać opór pracowników wobec zmiany, jak sprawić, żeby „widzieli szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą”?
 6. W jaki sposób mierzyć postępy zmiany, skąd możemy wiedzieć, czy zmiana rzeczywiście się udaje?
 7. Jak radzić sobie z nasyceniem zmianami i zmęczeniem ludzi natłokiem nowości?
 8. Jak ułożyć współpracę pomiędzy Project i Change Managerem?
 9. Kto może być dobrym Change Managerem?
 10. Czy w ogóle warto inwestować w rozwijanie kompetencji w zakresie Chage Management, w jaki sposób można się do takiej roli przygotować?
 11. Czym jest CMO i dlaczego PMO powinno się nim zainteresować?

…oraz wiele innych.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Prelegent

Krzysztof Ogonowski

Prezes Silfra-Consulting, partnera Prosci w Polsce, Czechach i Słowacji. Ekspert w zakresie zarządzania zmianą i projektami. Ma 20 lat doświadczenia we wdrażaniu zmian organizacyjnych, procesowych oraz transformacji biznesowej w największych firmach w Polsce i w Europie, m.in. z branży energetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, transportowej oraz usług dla biznesu.

Uczestniczył w tworzeniu PMI w Polsce. Jest współzałożycielem ACMP (Association of Change Management Professionals) – globalnej organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania zmianą. Jest instruktorem PROSCI w dziedzinie Change Management i pracuje w globalnej sieci ekspertów PROSCI.

Od 27 lat jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach w SGH, oraz na studiach MBA w zakresie wdrażania strategii oraz Project i Change Management. Współpracuje również z Akademią Leona Koźmińskiego i z Krakowską Szkołą Biznesu.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Data

12 kwi 2022
Expired!

Czas

17:30 - 19:00

Czas lokalny

 • Strefa czasowa: America/New_York
 • Data: 12 kwi 2022
 • Czas: 11:30 - 13:00

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

on-line

Organizator

MGR IPMA Polska
Rejestracja

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Back To Top