#2 spotkanie MGR IPMA Polska

#2 spotkanie MGR IPMA: Identyfikacja „Interesariuszy” a efektywna realizacja projektu

Tematem wystąpienia naszego Gościa będzie powiązanie poprawnej identyfikacji „Interesariuszy” z efektywną realizacją projektu. Pojęcie Projektu we współczesnym świecie oznacza działanie na złożonej strukturze organizacyjnej i procesowej.

Obecnie rzadkością graniczącą z „ wyjątkowym szczęściem” jest możliwość realizacji projektów w jednorodnej organizacji na spójnej mapie procesowej. Niespójności oznaczają rożne rozumienie celów, priorytetów czy wreszcie potrzeb. Coraz większego znaczenia nabiera poprawna identyfikacja Interesariuszy z określeniem ich ról.

Klasyczne podejście do mapowania interesariuszy jest już jednak niewystarczające. Nikogo nie dziwią już projekty posiadające wystarczający budżet, brak barier technologicznych czy zasobowych, z pełnym wsparciem Komitetów Sterujących z umocowanym Sponsorem nawet na poziomie CEO, które „magicznie” kończą się niepowodzeniem lub co gorsza utrzymują status „In Progress” na tyle długo, że ulegają zapomnieniu bez wyciągania wniosków.

Im bardziej skomplikowany Projekt tym ważniejszym staje się zatem identyfikacja zarówno Interesariuszy jak i identyfikacja Interesów a dla prowadzącego projekt znalezienie skutecznej metody zarządzania tym obszarem. W dzisiejszych czasach skuteczny zespół projektowy musi się składać minimum z kogoś kto „umie” zrobić technicznie projekt i kogoś kto „rozumie” ludzi z ich ambicjami i wyczuwa wewnętrzne emocje.

PRELEGENT:

IRENEUSZ KULKA

Senior menadżer z bogatym doświadczeniem zawodowym w takich branżach jak telekomunikacyjna, energetyczna oraz IT. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w obszarze marketingu i sprzedaży, gdzie stopniowo przechodził kolejne szczeble rozwoju zawodowego od kierownika zespołu, przez dyrektora pionu, aż po członka zarządu.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

17 wrz 2019
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: 17 wrz 2019
  • Czas: 12:00 - 14:00

Lokalizacja

Przestrzeń from Facebook
Koszykowa 61, 00-667 Warszawa
Strona WWW
https://przestrzen.fb.com/pl/

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Back To Top