#17 webinar MGR IPMA Polska

#17 webinar MGR: Zarządzanie ryzykiem w projektach i przedsięwzięciach inwestycyjnych

…czyli wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać.

Powodzenie realizacji projektu czy inwestycji uzależnione od jest umiejętności, wiedzy i doświadczenia zarządzających jego realizacją a także sterowania tym procesem w taki sposób, aby w odpowiednim momencie uruchomić mechanizmy reakcji na ryzyko. Stawia to przed zarządzającymi projektami zadanie precyzyjnej analizy ryzyka oraz jego wpływu na budżet, harmonogram i korzyści.

Projekt cechuje niepowtarzalność, oryginalność i nietypowość.  Ma ograniczony horyzont czasowy i ograniczone środki oraz jest podatny na zmiany dokonujące się w trakcie jego realizacji. Analiza ryzyka w projektach inwestycyjnych zmierza do wskazania wszelkich możliwych źródeł zakłócenia realizacji planów, ich siły oddziaływania, prawdopodobieństwa wystąpienia po to, aby zminimalizować jego skutki i dotkliwość w przyszłości.

Naszym gościem będzie Dariusz Michalski, autor Bloga o ryzyku; autor książki „Nowoczesne narzędzia kontroli zarządzania w czasach globalnego ryzyka”. Ekspert w zagadnieniach kontroli zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem controllingu biznesowego i optymalizacji procesów oraz wyników ekonomicznych funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania ryzykiem.

Główne tematy spotkania:

 • Świat VUCA
 • Controlling ryzyka, aktywny element procesu
 • zarządzania stabilnością kreowania wartości w przedsiębiorstwie
 • Problem wartości ryzyka w decyzjach zarządczych
 • Zarządzanie ryzykiem w projektach, przedsięwzięciach inwestycyjnych
 • Ryzyko przedsięwzięcia inwestycyjnego
 • Metody analizy ryzyka projektów
 • Wybrane miary ryzyka w projektach inwestycyjnych

PRELEGENT: DARIUSZ MICHALSKI

Ekspert w zagadnieniach kontroli zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem business controllingu i optymalizacji procesów oraz wyników ekonomicznych funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania ryzykiem i jego controllingu, popartych szerokim doświadczeniem biznesowym oraz wspartym przez szeroką wiedzę teoretyczną.

Zdobył doświadczenie praktyczne w zakresie zarządzania w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku pracując dla polskich blue chipów i wiodących koncernów energetycznych w Europie, gdzie był zaangażowany m. in. w projekty w obszarze zarządzania, modelu sterującego dla koncernu, wdrażania strategicznej karty wyników czy rachunkowości zabezpieczeń, realizując zadania z obszaru ryzyka na poziomie wiodących instytucji finansowych. Zaś wiedzę teoretyczną zdobył w trakcie przygotowywania rozpraw naukowych z zakresu finansów czy controllingu ryzyka.

Redaktor Bloga o ryzyku, prawie i energetyce. Autor i współautor książek poświęconych kontroli zarządzania i zarządzaniu ryzykiem oraz ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu i jego kontroli w przedsiębiorstwie, zarządzaniu ryzykiem i controllingowi ryzyka.

Nowoczesne narzędzia kontoli zarządzania w czasach globalnego ryzyka, Dariusz Michalski

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

18 lis 2020
Expired!

Czas

17:30 - 19:30

Czas lokalny

 • Strefa czasowa: America/New_York
 • Data: 18 lis 2020
 • Czas: 11:30 - 13:30

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

on-line

Organizator

MGR IPMA Polska
Rejestracja

Następne wydarzenie

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Back To Top