#17 webinar MGR: Zarządzanie ryzykiem w projektach i przedsięwzięciach inwestycyjnych
…czyli wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać.
Powodzenie realizacji projektu czy inwestycji uzależnione od jest umiejętności, wiedzy i doświadczenia zarządzających jego realizacją a także sterowania tym procesem w taki sposób, aby w odpowiednim momencie uruchomić mechanizmy reakcji na ryzyko. Stawia to przed zarządzającymi projektami zadanie precyzyjnej analizy ryzyka oraz jego wpływu na budżet, harmonogram i korzyści.
Projekt cechuje niepowtarzalność, oryginalność i nietypowość. Ma ograniczony horyzont czasowy i ograniczone środki oraz jest podatny na zmiany dokonujące się w trakcie jego realizacji. Analiza ryzyka w projektach inwestycyjnych zmierza do wskazania wszelkich możliwych źródeł zakłócenia realizacji planów, ich siły oddziaływania, prawdopodobieństwa wystąpienia po to, aby zminimalizować jego skutki i dotkliwość w przyszłości.
Naszym gościem będzie Dariusz Michalski, autor Bloga o ryzyku; autor książki „Nowoczesne narzędzia kontroli zarządzania w czasach globalnego ryzyka”. Ekspert w zagadnieniach kontroli zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem controllingu biznesowego i optymalizacji procesów oraz wyników ekonomicznych funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania ryzykiem.
Główne tematy spotkania:
- Świat VUCA
- Controlling ryzyka, aktywny element procesu
- zarządzania stabilnością kreowania wartości w przedsiębiorstwie
- Problem wartości ryzyka w decyzjach zarządczych
- Zarządzanie ryzykiem w projektach, przedsięwzięciach inwestycyjnych
- Ryzyko przedsięwzięcia inwestycyjnego
- Metody analizy ryzyka projektów
- Wybrane miary ryzyka w projektach inwestycyjnych
PRELEGENT: DARIUSZ MICHALSKI
Ekspert w zagadnieniach kontroli zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem business controllingu i optymalizacji procesów oraz wyników ekonomicznych funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania ryzykiem i jego controllingu, popartych szerokim doświadczeniem biznesowym oraz wspartym przez szeroką wiedzę teoretyczną.
Zdobył doświadczenie praktyczne w zakresie zarządzania w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku pracując dla polskich blue chipów i wiodących koncernów energetycznych w Europie, gdzie był zaangażowany m. in. w projekty w obszarze zarządzania, modelu sterującego dla koncernu, wdrażania strategicznej karty wyników czy rachunkowości zabezpieczeń, realizując zadania z obszaru ryzyka na poziomie wiodących instytucji finansowych. Zaś wiedzę teoretyczną zdobył w trakcie przygotowywania rozpraw naukowych z zakresu finansów czy controllingu ryzyka.
Redaktor Bloga o ryzyku, prawie i energetyce. Autor i współautor książek poświęconych kontroli zarządzania i zarządzaniu ryzykiem oraz ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu i jego kontroli w przedsiębiorstwie, zarządzaniu ryzykiem i controllingowi ryzyka.