25 maja 2023 w ramach MGR IPMA Marek Zawada i Magdalena Robak poprowadzili warsztat “Interesariusze projektu, czyli z kim, jak i o czym rozmawiać?“. Zapraszamy na krótkie podsumowanie spotkania i do one-pagera do pobrania.
Założenia warsztatu “Interesariusze projektu”
Warsztat zrealizowany był w ramach cyklu warsztatów obejmujących kluczowe zagadnienia związane z zarządzaniem projektami i zespołami projektowymi. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o interesariuszach w projektach (i tych bliższych, i tych dalszych). Wypracowywalismy także strategie zarządzania interesariuszami, sięgając do własnych konkretnych doświadczeń.
Sesja networkingowa
Na rozgrzewkę troszkę sobie pomarzyliśmy, jednocześnie poznając się. Kluczowym pytaniem było “Jaką chciał(a)bym mieć super-moc, jako PM?”.
Interesariusze projektu – wprowadzenie
W ramach wprowadzenia merytorycznego Marek przypomniał definicję interesariuszy, ich klasyfikację oraz kluczowe strategie zarządzania interesariuszami. Sięgnęliśmy też do IPMA PEM, pokazując w których obszarach model ten uwzględnia interesariuszy.
Interesariusze projektu – analiza i projektowanie strategii w projektach Uczestników
Bardzo ważne jest dla nas praktyczne zastosowanie wiedzy, która przekazujemy. Dlatego kluczowym momentem warsztatu była praca w grupach na opracowanym przez nasz arkuszu analizy interesariuszy 🙂
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wracacie na nasze spotkania!
Interesariusze projektu – one-pager
One-pager zawierający aspekty omawiane podczas warsztatu możesz pobrać pod tym linkiem:
ONE-PAGER INTERESARIUSZE PROJEKTU
“Interesariusze projektu, czyli z kim, jak i o czym rozmawiać?” – kto prowadził warsztat?
Marek jest asystentem na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej i doktorem w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Specjalistą zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi w sektorze ochrony zdrowia. Jego zainteresowania naukowe to zarządzanie innowacyjnymi projektami naukowo-badawczymi w obszarze ochrony zdrowia o charakterze niekomercyjnym, zwinne zarządzanie projektami i modelowanie procesów biznesowych.
Magda jest facylitatorem procesów rozwojowych: trenerem, konsultantem, asesorem. Wspiera rozwój przywództwa i (współ)pracy, opartych o świadomość ról, wspólne wartości & standardy oraz empowerment – w firmach, zespołach, projektach. Buduje odporne zespoły.
Gościł nas tradycyjnie Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej – bardzo dziękujemy!
SPOTKAJMY SIĘ NA KOLEJNYCH WARSZTATACH!
Szczegółowe informacje o planowanych spotkaniach znajdziesz (zazwyczaj 2-3 tygodnie przed ich terminem) na naszych platformach: MEETUP oraz FACEBOOK. Zapraszamy!